Automuseo Myllyn Vanhat Autot

Automuseossa on näytteillä yli 130 ajoneuvoa. Museo on auki kesäisin ja talviaikaan tilauksesta. Museon kokoelma on tiettävästi Suomen laajin yksityisen ylläpitämä näyttely.
Autot Karjalainen

Paikallisuutiset
Kata-Electronics Oy

Kata-Electronics Oy on vuonna 1986 perustettu perheyritys, jonka toimialat liittyvät säteilyturvallisuuteen, väestönsuojeluun ja informaatioteknologiaan. Tuotteita ovat mm. säteilymittarit (valmistus... Jatkuu
Mittalaitteet
Keskinen Engineering Oy

Korkeatasoista kone- ja laitesuunnittelua, 3D -mallinnusta, teknistä dokumentointia, CE -merkintädokumentointia, CE -merkintäkonsultointia ja teknistä laskentaa.Helpot, nopeat ja turvalliset... Jatkuu
Insinööritoimistot, tekn. asiantuntijapalvelut
Lomakeskus Harila

Lomakeskus Harila tarjoaa mukavaa mökkimajoitusta sekä luonnon rauhaa.
Lomamökit ja maatilamajoitus
Metsänpoika

Metsänpoika on metsästäjille ja metsästysseuroille tarkoitettu kartta- ja seurakirjanpidon ATK-ohjelma.
Tietokoneohjelmistojen myynti
Pohjois-Karjalan uutiset - YLE

Yleisradion maakuntauutiset.
Paikallisuutiset
WinSu, Kartta ja Mittaa ATK- ohjelmat

Liperissä tuotetut maa- ja metsätalouden ATK-ohjelmat lannoituksen suunnitteluun sekä metsätalouskarttojen piirtämiseen.
Tietokoneohjelmistojen myynti